כיצד נבחר ברזים?

הברז הינו אחד מהמרכיבים שיכולים להפוך את עיצוב המטבח או עיצוב חדר השירותים למוצלח ומיוחד במינו. מומלץ שלא לבחור בברז אך ורק על פי מראהו החיצוני אלא גם על פי תכונותיו נוחיות השימוש בו. ישנם סוגים שונים של ברזים שיש ביכולתכם לבחור מהם:

דוגמא לחברה שאנו ממליצים עליה הינה GROHE (גרואה) הגרמנית, בנוסף אנו ממליצים על החברה האיטלקית FRISONE. ברזים אלו הינם מן המובחרים בשוק.

ברז עומד מתאים לכיור באמבט ולכיור במטבח.

ברז עומד הינו סוג הברז הפשוט ביותר מבחינת הפונקציות שלו. לעיתים יהיה מורכב משתי ידיות אשר מאפשרות שליטה על זרם המים והטמפרטורה. בזכות הפשטות שלו, ברז זה יכול להגיע במבחר עצום של עיצובים שונים, צורות שונות וצבעים שונים.

ברז נשלף מתאים לכיור במטבח ולמקלחת.

הברז הנשלף מורכב מצינור שניתן להוציא ולהחדיר מחדש אל הבסיס. ברז זה מתגבר על בעייתיות זרם המים שלעיתים אינו מגיע לכל הפינות כמו בברז עומד. בנוסף לכך, ברז זה מאפשר שטיפה של כל סיר בכל גודל וגובה.

ברז אינטרפוץ מתאים לאמבט.

ברז זה בנוי מידית אחת אשר נצמדת לקיר ומאפשרת שליטה בטמפרטורת המים באמצעות סיבוב הידית ימינה או שמאלה. חוזק זרם המים נקבע על ידי זווית משיכת הידית כלפי מעלה. עוצמת המים באה לידי ביטוי בראש המקלחת או לחילופין בברז המוצמד לקיר.

ברז קיר מתאים לכיור במטבח, לכיור בשירותים ולברז האמבט.

זהו ברז אשר מחובר לקיר- פשוטו כמשמעו. ברז זה מעניק מראה ייחודי ומאפשר שטח רחב יותר לכיור.

ברזים לאמבט

ברז חדר האמבט הינו היהלום שבכתר העיצובי. הבחירה הנכונה של הגימור הזוהר לא תיתן לכם שלא להתאהב במראה הייחודי של חדר הרחצה שלכם. עליכם לשקול את כמות הידיות עבור הברז שלכם. ידית אחת תהיה נהדרת עבור אלה הנוטים לבצע מספר משימות בו זמנית. שתי ידיות תהינה נוחות עבור ילדים ואנשים עם קשיים מוטוריים בידיים.

תוכלו להתאים את הברז לכיור שלכם באופן הבא:

  • עבור כיור בצורת כד מומלץ להשיג ברז עומד גבוה או ברז קיר.
  • עבור כיור רגיל ששייך לדלפק תוכלו לבחור בכל ברז אשר תרצו.

צינור ברז

 

 לראש אמבטיה (המזלף)

ברז אינטרפוץ הוא הנפוץ ביותר. קיימים שני סוגים של ברז אינטרפוץ:

  • אינטרפוץ 3 דרך צנרת המורכבת משלושה פתחים, כך ששני פתחים אחראים על מידת החום ופתח נוסף אחראי להובלת המים אל המזלף
  • אינטרפוץ 4 דרך צנרת המורכבת מארבעה פתחים. שניים שמובילים מים אל שני פתחים שונים, וכל אחד מהם מוביל לאחר מכן או אל הברז או אל המזלף

ברז מטבח

עליכם לחשוב מהו אופי השימוש שלכם במטבח. יכול להיות שמראה חיצוני מעניין של הברז יספק אתכם במידה ובישול הוא אינו התחביב העיקרי שלכם, ואולי תרצו לרכוש ברז נשלף שנוחיותו אדירה. הברז הנשלף יכול לעזור בשטיפה מהירה ויעילה של ירקות רבים בבת אחת. ברז נשלף לעיתים מגיע עם מספר הגדרות של ריסוס עבור סוגי השטיפה השונים. זרם לניקיון כלי האוכל יהיה שונה מזרם עבור שטיפת עלי חסה.

כמו כן, תוכלו לבחור מבין הגימורים השונים הקיימים עבור ברזים אלו. הזול מביניהם הוא גימור הכרום הכסוף המוכר לכולנו. גימור הכרום אינו מגן מכתמי שמן ומים כמו חומרים אחרים, אך ברזים יכולים להופיע גם בצבעים הבאים: כרום מט, שחור מט, ניקל, טיטניום, ברונזה ואפילו שנהב. על מנת להימנע מכתמים הנראים לעין, מומלץ לבחור בניקל. תוכלו להתאים את צבע הברז לצבע הכיור או לצבע הקרמיקה שלכם או לבחור בצבע מחמיא שונה!

מספר שאלות אשר יעזרו לכם לבחור את ברז המטבח המתאים ביותר.

מהו השימוש של ברז המטבח:

  • ניקיון הצלחות והסכו”ם
  • ניקיון הסירים והמחבתות
  • או סתם שטיפה קלילה

מהו חוזק זרם המים שהינכם זקוקים לו:

  • חזק דיו בשביל לשטוף סירים ומחבתות
  • או שאולי זרם חלש שיספיק לשטיפת הצלחות

מהו מספר פתחי ההרכבה שיש בכיור שלכם?

ברזים לעיתים מגיעים עם פתח אחד עד שלושה פתחים. חשוב לבחור בברז שתואם את מספר פתחי ההרכבה. לחילופין, תוכלו להשתמש בפתח הרכבה מיותר

עבור ברז נוסף למים מסוננים או מתקן סבון כלים.

מהו השטח שעל ברז המטבח לכסות?

במידה ויש ברשותכם כיור כפול, על הברז להגיע אל שני חלקי הכיור.

האם תרצו שהברז יהיה ארוך מספיק על מנת שיוכל להגיע אל חור הניקוז של הכיור או שאולי תרצו ברז קצר יותר כדי לאפשר ניקיון נוח של סירים גדולים?

הברז הנשלף יכול לעזור בסוגיה זו כמובן.

מהו גובה הברז שתרצו לרכוש ביחס לעומק הכיור?

עליכם לבדוק האם תוכלו להכניס במרווח זה את הכלים שתשתמשו בהם בעתיד.

לאחר שקראתם את כלל המדריך, כעת הינכם מוכנים לצאת אל המסע אחר הברזים המתאימים ביותר עבורכם.